«На лінії кадру»: UAPP презентує новий епізод про фотографів, які стали воїнами ЗСУ

«На лінії кадру»: UAPP презентує новий епізод про фотографів, які стали воїнами ЗСУ

3 Липня 2025
0
306

«На лінії кадру»: UAPP презентує новий епізод про фотографів, які стали воїнами ЗСУ

0
306
Цей випуск присвячено Володимиру Петрову — українському документальному фотографу, фотожурналісту, одному із співзасновників групи "Українська документальна фотографія" та учаснику UAPP.
«На лінії кадру»: UAPP презентує новий епізод про фотографів, які стали воїнами ЗСУ
«На лінії кадру»: UAPP презентує новий епізод про фотографів, які стали воїнами ЗСУ

Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) у середу, 9 липня 2025 року о 19:00 презентує новий епізод відеопроєкту «На лінії кадру» — серії документальних інтерв’ю з українськими фотографами, які вступили до лав ЗСУ, взявши до рук зброю, але не відклавши камеру. 

Цей випуск присвячено Володимиру Петрову — українському документальному фотографу, фотожурналісту, одному із співзасновників групи "Українська документальна фотографія" та учаснику UAPP. Сьогодні він служить у 33-й окремій механізованій бригаді, виконуючи функції ТВП начальника відділення комунікації. Його світлини — це війна без прикрас: погляд з окопів, з тилу бойових машин, із бліндажів, де живуть і борються ті, хто воює. 

«На лінії кадру» — це відеопроєкт, створений на перетині документалістики та особистого свідчення. У центрі — військові, учасники спільноти UAPP, які документують війну зсередини та щодня несуть подвійну відповідальність: за безпеку побратимів і за правду, яку має побачити світ. 

Проєкт звертається до важливих етичних і творчих питань: 

  • Як не втратити унікальність кадру, коли війна триває щодня? 
  • Як зберегти сенс у зображеннях, які не шукають краси, а лише 
  • правди? 
  • Як витримувати моральну вагу того, що бачиш — і того, що знімаєш? 

Попередні герої випусків: 

Ірина Рибакова — фотографка та пресофіцерка 93-ї бригади «Холодний Яр», яка знімає війну ще з 2014 року: 

Олег Петрасюк — фотограф і військовий 24-ї бригади імені короля Данила, який говорить про зміну фокуса і пошук правди в щоденних зйомках: 

Костянтин Гузенко — фотограф, медіапродюсер, учаснику команди Ukraїner і військовий 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського: 

Проєкт «На лінії кадру» — це не лише серія розмов, а спроба зафіксувати унікальний досвід тих, хто дивиться на війну крізь об’єктив і приціл водночас. Це — голоси тих, хто знімає з окопу, не за лаштунками історії, а в її епіцентрі.

Про UAPP 

Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) – спільнота професійних українських фотографів, покликана захищати їх інтереси, підтримувати, а також розвивати і популяризувати українську фотографію як важливий елемент національної культури. 

Заснована у 2013 році, UAPP є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) — міжнародної організації, що об’єднує понад 50 000 професійних фотографів з усього світу. 

Мета асоціації – стати визнаним у світі центром української фотографії, який сприяє її розвитку, підвищенню рівня професійності фотографів та просуванню культурних цінностей України у міжнародному фотографічному співтоваристві. 

Про засновника 

Мстислав Чернов — український режисер, фотожурналіст, військовий кореспондент та письменник. Він є засновником і президентом Української асоціації професійних фотографів (UAPP). 

Чернов відомий своєю роботою в зонах конфліктів, зокрема, висвітленням Революції Гідності, війни на сході України, анексії Криму, сирійської громадянської війни, битви за Мосул в Іраку та повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року, включаючи облогу Маріуполя. 

Його документальний фільм «20 днів у Маріуполі», заснований на відеоматеріалах з обложеного міста, отримав численні міжнародні нагороди, серед яких Пулітцерівська премія, премія BAFTA та «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Чернов також є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя. 

Його діяльність спрямована на фіксацію правди й донесення її до світової спільноти через об’єктив камери. Саме це робить його одним із найвпливовіших українських документалістів сучасності. 

Про команду проєкту 

  • Ідея та концепція: Мстислав Чернов, Ольга Ковальова 
  • Режисура, операторська робота та монтаж: Тарас Федоренко 
  • Кураторка і продюсерка: Ольга Ковальова 
  • Інтерв'юерка: Карина Пілюгіна 
  • Фотографи: Георгій Іванченко, Олексій Чистотін

Деталі 

Премʼєра випуску — середа, 9 липня 2025 року о 19:00 на YouTube-каналі UAPP 

Переглянути всі випуски: 

  • YouTube: @uapp_ukranian_photographers 
  • Instagram: @ukrainian_photographers 

Автор фото: Георгій Іванченко

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
306
Читайте також
14.06.2025 12:10
Дмитро Десятерик
для «Детектора медіа»
1 249
13.06.2025 12:00
Дмитро Десятерик
для «Детектора медіа»
1 195
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду
OSZAR »